صفحات

دامنه چیست ؟


دامنه ، نام وب سايت شما مي باشد كه از دو قسمت نام و پسوند تشكيل شده است و براي مدت يك تا ده سال ( بسته به درخواست ثبت کننده ) معتبر مي باشند.
 
پسوندهاي عمومي

اين پسوند ها عبارتند از.com , .net , .org که براي ثبت و استفاده عموم و هر نوع كاربري مجاز (قانوني) قابل استفاده مي باشند.هر چند دامنه هاي فوق هر يك از اختصارهايي براي منظور خاص اقتباس گرديده اند .org ارگانها و مراكز غير انتفاعي ، .net شبكه و خدمات اينترنتي ، .com بنگاهها و مراكز اقتصادي ) ولي در عمل محدوديتي براي استفاده از اين پسوندها وجود ندارد. ( در اين ميان پسوند .com بيشترين متقاضي را در بر داشته كه در حال حاضر بيش از چهل ميليون دامنه بر روي اين سه پسوند ثبت مي باشند و در حدود 90 درصد از پسوند .com استفاده شده است.)

 
پسوندهاي اختصاصي (ويژه)

پسوندهايي كه افراد و سازمانهايي با مشخصات و فعاليتهاي خاص بر روي آنها مي توانند اقدام به ثبت دامنه نمايند يا فعاليت بر روي اين پسوند ها مي بايست از قوانين خاصي تابعيت بنمايد. مانند .biz , .edu , .info , .gov , .int , .pro , aero, .arpa , .coop, .museum كه در هنگام ثبت يا در مدت استفاده ،ارائه مدارك و رعايت قوانيني خاص اجباري خواهد بود.

 
پسوندهاي ملي (كشوري)

علاوه بر پسوندهای عمومي و خاص ، كشورهاي مختلف نيز مي توانند اقدام به درخواست پسوند با كد اختصاري كشور خود (دو حرفي) را بنمايند. كشورهای مختلف مي توانند ثبت اين دامنه ها را براي ساير مليتها آزاد يا محدود نموده و يا بطور كلي هرگونه رويه خاصي را در اين خصوص اتخاذ نمايند.

بسياري از كشورها پسوند خود را به سطوح ديگري نيز تقسيم مي نمايند. مثلا .ir كه پسوند كشور ايران است به .org , .net , .co , .id , edu تقسيم گرديده كه بعضي از اين پسوندها مخصوص فعاليتهاي خاص در نظر گرفته شده اند.

 
نام دامنه

پس از انتخاب پسوند ، نام دامنه مهمترين قسمت تشكيل دهنده آدرس يك سايت مي باشد. اين نام از تركيب 3 الي 64 حرف ، عدد يا خط تيره (بدون فاصله) تشكيل مي گردد. اگر در ثبت عبارت خاصي به عنوان نام دامنه خود اصرار داريد كه اين عبارت قبلا ثبت شده باشد گريزي غير از تغيير پسوند مورد نظر خود نخواهيد داشت. چنانچه آدرس سايت شما حاوي علامت تجاري شما باشد، مي توانيد جهت اطمينان از دسترسي آسانتر و حفاظت از نام تجاري خود كليه مشتقات و تركيبهاي آنرا بر روي پسوندهاي مختلف ثبت نماييد.
 
هاست چیست ؟

وب هاستینگ همان چیزی است که وقتی می خواهید وب سایت تان روی شبکه بین المللی (اینترنت) برای همه قابل دیدن باشد به آن نیاز دارید. به زبان ساده، وب سایت شما باید روی یک سرویس دهنده میزبان قرار گیرد.

در شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی ، به صورت ۲۴ ساعته برق به سرورها متصل است و اینترنت ، قطعی ندارد و برای مواقع اضطراری تمهیداتی اندیشیده شده است.

در اکثر موارد، یک سرور میزبان وب ، فضای Hard خود را به فضاهای کوچک تری تقسیم کرده و آن را با هزینه کمتر در اختیار افراد مختلف قرار می دهد در این حالت از چندین سایت تا چند صد سایت از سرور میزبان به صورت مشترک استفاده می کنند. شما به عنوان مشتری به فضای کوچکی از این سرورها دسترسی دارید که با داشتن فضایی هرچند کوچک و کم حجم به یک تیم از متخصصان اینترنت برای نگهداری وب سایت تان متصل خواهید بود که در طول ۲۴ ساعت می کوشند که این سرویس متوقف نشود.

از طرف دیگر این نکته که سرورهای میزبان شما در چه مرکز داده ای و در کدام کشور واقع شده و امکانات این مرکز داده از نظر پهنای باند، امکانات امنیتی، استحکام بنای فیزیکی، پیش بینی شرایط بحرانی مانند قطعی برق، آتش سوزی، زلزله و... از شاخص های مهمی برای تصمیم گیری جهت انتخاب یک سرویس دهنده خدمات میزبانی وب است.

 
حال این پرسش پیش می آید که پهنای باند چیست؟

پهنای باند یا Bandwidth مقدار حجمی است که هر بازدید کننده ، موقع مشاهده ی عکس ها ، مطالب و کلا همه ی سایت شما از آن استفاده می کند.مثلا شما موقع سفارش هاست ، یک هاست اشتراکی با ۲۰ گیگ پهنای باند در نظر می گیرید.حال وقتی بازدید کننده از صفحه ی اصلی سایت شما بازدید می کند ، ۱۰ Kb از مقدار در نظر گرفته شده ی پهنای باند شما کم می شود.هر چه قدر بازدید شما بیشتر باشد ، پهنای باندتان زود تر تمام می شود!

جهت اطلاع از تعرفه های هاست و دامنه با ما تماس بگیرید.

سئو چیست؟

زمانی که شما در یک موتور جستجو به دنبال یک موضوع خاص می گردید حتما متوجه این موضوع شده اید که برخی از وب سایتها دارای رتبه های بالاتری می باشند و در صفحات اولیه نمایش داده می شوند و این یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند. بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ ، بیشترین امتیاز را داشته باشید.

اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند. شاید بتوان گفت که تقریبا همه افرادی که با وب آشنایی هر چند کمی دارند، حداقل برای یک بار هم که شده واژه SEO را شنیده اند. اما SEO چیست؟ معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است، بهینه سازی موتور جستجو می باشد.

به عنوان مثال در گوگل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسأله الزامی است که سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرد.
 
چرا SEO مهم است؟!

چرا بهینه سازی برای موتورهای جستجو مفید می باشد. موارد ذیل برخی از دلایل این موضوع می باشند: برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های زیادی را به دیدار از وب سایت شما دعوت می کند. ۹۱ در صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده می کنند.  ۷۳ در صد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو آغاز می شود. ۵.۳ بیلیون از وب سایت ها با هم بر سر پول ، رقابت می کنند، اما واقعیت این است که فقط کسری از یک درصد به صفحه اول می رسند.

 
چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟

هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت می کند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت ، جلب کاربران اینترنتی می باشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی ، وب سایت ها را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند. اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت ، باید SEO را در الویت قرار دهید. به خاطر داشته باشید که SEO شما را در بازار معرفی میکند.

 

جهت اطلاع از تعرفه های سئو با ما تماس بگیرید.

نیازسنجی و برنامه ریزی ساخت سایت

اولین و مهم ترین گام، استخراج نیازمندیهای پروژه است. اینکه سایت قرار است چه امکاناتی ارائه کرده و چه نیازهایی از کاربر را برطرف سازد. اطلاعات مذکور به همراه درخواست های مشتری در قالب یک پروپوزال مستند شده و به تایید طرفین میرسد. دیگرسو بر اساس پروپوزال دقیقی که تهیه میشود، روند طراحی سایت را آغاز کرده و پیش می برد.

تحقیق و بررسی محتوا

بعد از نیازسنجی و دریافت درخواست های کارفرما، تیم فنی به بررسی و تحلیل محتوای گردآوری شده پرداخته و بهترین راه را جهت ارائه آن ها در سایت پیشنهاد میکند. این محتوا میتواند شامل متن، تصاویر، لوگوی تجاری، اطلاعات تماس، متن درباره ما، لیست و نمونه محصولات، خدمات، رنگ سازمانی و… باشد. مدیر پروژه مربوطه در دیگرسو ، ایده ها و نتایج آنالیز را با کارفرما در میان میگذارد و در صورت تایید طرفین، اجرای طرح اولیه به تیم طراحی سپرده خواهد شد.

طرح اولیه

طرح گرافیکی اولیه سایت یا اسکچ نخستین مرحله از روند طراحی وبسایت است. در این گام از تمامی صفحات سایت مانند صفحه اصلی، درباره ما، تماس با ما، بلاگ و کلیه بخش های دیگر وبسایت، طراحی اولیه ای صورت گرفته و آنچه قرار است کاربر ببیند به تصویر کشیده میشود. سپس مدیر پروژه و کافرما روی این نمونه ها به توافق رسیده و مرحله اصلی طراحی آغاز میشود.

طراحی قالب اصلی سایت

تیم طراحی دیگرسو با توجه به طرح اولیه اقدام به دیزاین صفحات مختلف سایت کرده و تمام ملاک های طراحی ایده آل را رعایت میکند. رنگ سازمانی و لوگو نقش مهمی در طراحی سایت دارند. در دیگرسو سعی می شود محیط وبسایت شما منطبق بر زمینه کاری و تجارتتان باشد تا کاربر با کسب و کاری یکپارچه و منظم مواجه شود. کارفرما میتواند تا 30 درصد تغییرات نسبت به طرح اولیه را درخواست کند. تمامی عناصر گرافیکی و بصری نیز قبل از پیاده سازی به تایید کارفرما می رسد.

کدنویسی سایت

تیم فنی دیگرسو آماده است تا طرح نهایی را دریافت کرده و بر اساس آن روند برنامه نویسی را آغاز کند. کدهای یک سایت حکم اسکلت بندی یک ساختمان را دارد، لذا تمام توجه و دقت خود را در انجام بهترین و بهینه ترین کدنویسی انجام داده و آخرین تکنولوژی ها و استانداردهای دنیای وب را در آن دخیل می کنیم. ما در دیگرسو از ترکیب HTML، CSS، JQuery و Java script برای انجام کدنویسی استاتیک و آنچه که کاربر میبیند یا با آن تعامل دارد استفاده می کنیم. توجه اصولی و دقت بالای دیگرسو به کاربرپسند بودن UI و فراهم شدن بهترین UX باعث شده تا خروجی وبسایت همواره در بروزترین و بهینه ترین حالت ممکن باشد.

همچنین برنامه نویسی سمت سرور یا داینامیک وبسایت نیز به زبان PHP انجام می شود. دیگرسو به هیچ عنوان در طراحی سایت از پلاگین یا قالب های آماده استفاده نکرده و تمام کدها از صفر توسط تیم فنی نوشته می شود. همین امر موجب تسلط کامل دیگرسو به تک تک خطوط برنامه نویسی سایت شده و چنانچه خطایی در سیستم رخ دهد، به سرعت قادر به شناسایی و رفع آن خواهیم بود. سرعت سایت و بازدهی مناسب آن نیز جزء مهم ترین مسائلی است که در کدنویسی آن را مد نظر قرار میدهیم.

ورود اطلاعات اولیه سایت

پس از اتمام کدنویسی، مرحله دیتاگذاری اولیه آغاز میشود. در واقع در این گام ما ، سایت را تا حدودی آب بندی کرده و شما را با یک خروجی کاملا خام تنها نخواهیم گذاشت. همچنین در مرحله ورود دیتا ممکن است برخی باگ های سیستم شناسایی و توسط دیگرسو اصلاح شود.

تست و بازنگری سایت

در مرحله بازنگری و تست، یک فضای هاست نمونه تهیه شده و سایت به طور کامل در اختیار کارفرما قرار میگیرد تا به عنوان یک مدیر و یک کاربر با آن کار کند و تمام نظرات خود را به دیگرسو منتقل کند. ممکن است کارفرما در این گام نیاز به اعمال تغییراتی جدید در سایت احساس کند، با توجه به اینکه تمامی مراحل طراحی و پیاده سازی قبلا به تایید کارفرما رسیده است چنانچه به تشخیص تیم فنی این تغییرات بیش از 15درصد باشد، فاکتور جداگانه ای برای اعمال درخواست مورد نظر صادر خواهد شد.

تحویل و آموزش کار با پنل سایت

حال نوبت به انتقال دانش از دیگرسو به کارفرما می رسد. پس از اتمام مراحل طراحی سایت، یک جلسه 1 ساعته متشکل از مدرس دیگرسو و حداکثر 2 نفر از نمایندگان پروژه برگزار خواهد شد. در این جلسه تمامی امکانات سایت و نحوه کار کردن با آن ها توضیح داده شده و تمام سوالات پاسخ داده می شود. گفتنی است این آموزش فیلم برداری (Screen Record) شده و فایل نهایی در قالب DVD یا کپی روی Flash memory ارائه خواهد شد.

سپس یک هفته به کارفرما فرصت داده می شود تا آموخته های خود را روی یک فضای آزمایشی با سایت تمرین کند. همچنین امکان انتقال اطلاعات اصلی روی سایت نمونه وجود دارد. پس از اتمام کار و تایید کارفرما، طی یک دوره یک هفته ای سایت به طور کامل روی دامنه اصلی اجرا شده و پذیرای بازدیدکنندگان می شود.

تلفن همراه : 3136517 0912

تلفن های ثابت به زودی اعلام می گردد.

چرا دیگرسو

شما می توانید با خیالی راحت طراحی سایت خود را به برنامه نویسان حرفه ای ما بسپارید. نزدیک به ۱۰ سال سابقه طراحی وب سایت تجربه و اطمینانی است که می توانید پروژه های ساخت وب سایت خود را به متخصصان ما واگذار کنید.

یک بازدید کننده وب سایت وقتی برای اولین بار به سایت شما وارد می شود اولین چیزی که نظر او را قبل از محتوا به خود جلب می کند رنگ بندی و طراحی و سادگی کار با وب سایت است.

از جمله معیارهای مهم برای طراحی سایت : 

  • کد نویسی اصولی بر مبنای سئو  و کسب رتبه در گوگل با آخرین متد ها
  • آنالیز کلمات کلیدی
  • طراحی گرافیکی کلیه زیر صفحه های اصلی سایت
  • برنامه نویسی اختصاصی بر اساس نیاز مشتری
  • پشتیبانی وب سایت
  • طراحی کاملا واکنشگرا

نمونه کارهای واقعی ما نشانگر برتری روش کار ما در طراحی سایت و اپلیکیشن است.

طراحی وبسایت مقوله ای فراتر از طراحی یک سایت ، یک قالب گرافیکی زیبا و چشم نواز است. سایت میبایست در عین سادگی و زیبایی کاربردی باشد و باید همزمان با هم سو شدن با ذائقه  و نیازهای  متفاوت مخاطبان به ساماندهی و ارائه اطلاعات بپردازد.

طراحی واکنش گرا
سایت های طراحی شده به صورت کاملا واکنش گرا (Responsive) بر روی دستگاه های مختلف قابل نمایش می باشند
طراحی واکنش گرا
همه محصولات

درباره دیگرسو

دیگرسو از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در زمینه طراحی صفحات وب و بهینه سازی آن ها آغاز کرده است و تا به امروز سهم قابل توجهی از این صنعت را از آن خود کرده است. ما در دیگرسو توانسته ایم با تکیه بر دانش فنی متخصصان خود و پیگیری تیم پشتیبانی، گام بزرگی در جلب رضایت شما مشتریان گرامی برداریم.
مفتخریم که اعلام کنیم به همت متخصصین دیگرسو و اعتماد شما مشتریان عزیز توانسته ایم در زمینه بهینه سازی سایت (seo) نیز یکی از پیشگامان این عرصه باشیم.
مشاوره رایگان، اجرای دقیق ، تحویل به موقع پروژه و در نهایت پشتیبانی بعد از اتمام پروژه از ارکان اصلی موفقیت ما در دیگرسو می باشد.